Specie e rrezikshme/ Tre milje larg derdhjes së Vjosës, kapet peshkaqeni ‘blu’! -Video

29/07/2020 10:59

Në rrjetat e peshkatarëve ka rënë një peshkaqen rreth tre milje nga bregu i detit në drejtim të derdhjes së lumit Vjosë.

Ai është rreth dy kg sipas peshkatarëve. Peshkaqeni blu rritet deri në 400 kg dhe kryesisht rri në thellësi të detit edhe pse është agresiv nuk paraqet rrezikshmëri për pushuesit.

Top Channel