Rama publikon pamjet e kërpudhës dhe ‘thumbon’ mbështetësit e opozitës: Mos e ngacmoni se rritet më shumë

25/07/2020 07:24

Në postimin e tij të zakonshëm në mëngjes, kryeministri Edi Rama kësaj radhe ka vendosur të postojë pamjet e kërpudhës, e cila është dhuratë për parkun e kryeministrisë dhe njëkohësisht duke thumbuar mbështetësit e opozitës.

Në profilin e tij në facebook, Rama ‘thumbon’ edhe mbështetësit e opozitës të cilën e rrëzuan gjatë protestave në 2019 duke shkruar:
“MIRËMËNGJES , dhe me historinë e KËRPUDHËS, duke iu këshilluar miqësisht atyre që s’e pëlqejnë, të mos e ngacmojnë se rritet më shumë, ju uroj një fundjavë të bukur”.

Kujtojmë që kërpudha është dhuratë për parkun e kryeministrisë nga artisti Carsten Holler pjesë e ciklit të famshëm të tij “Giant Mushrooms” që gjendet në koleksionet e disa muzeve në botë.

Top Channel