Iluzione të pabesueshme, imazhet që do ju lënë pa fjalë (FOTO)

16/07/2020 17:55

Makijazhi zakonisht përdoret për t’i bërë njerëzit edhe më të bukur seç janë.

Por ndonjëherë njerëzit me imagjinatën e tyre bëjnë krijime nga më të ndryshmet dhe shumë unike. I tillë është edhe rasti i make-up artistet, Mimi Choi, e cila ka mbi 1.3 milionë ndjekës në “Instagram”.

Ajo e shndërron trupin e saj në iluzione optike artistike dhe të bukura. Mimi i bën këmbët e saj të duken banane ose kaktus dhe krahët ë duken si sanduiçe.

“Bored Panda” ka publikuar disa nga krijimet e saj unike, të realizuara me grim. Fotot e mëposhtme vërtetë që do t’ju lënë pa fjalë.

FOTO GALERI
1/15

Top Channel