Rama poston videon: 30 vjet nga eksodi historik i shqiptarëve, një kohë për të kuptuar çmimin e lirisë

02/07/2020 07:11

Kryeministri Edi Rama ka postuar një video me pamjet e eksodit historik të shqiptarqëve pas rënies së regjimit komunist.

Në videon e postuar në facebook Rama shkruan : 30 vjet nga eksodi historik i shqiptarëve, një kohë për të kuptuar çmimin e lirisë dhe dëshirën e zjarrtë të shpirtit shqiptar që u përball me diktaturën dhe luftoi për lirinë.

Ja postimi i plotë i Ramës:

MIRËMËNGJES 😊

30 vjet nga eksodi historik i shqiptarëve, një kohë për të kuptuar çmimin e lirisë dhe dëshirën e zjarrtë të shpirtit shqiptar që u përball me diktaturën dhe luftoi për lirinë.

Top Channel