Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama ka shkuar ditën e sotme për një vizitë në Kosovë dhe po takohet më të gjithë drejtuesit politik.

Pas takimit që kishte me Vjosa Osmanin, kryetaren e Parlamentit të Kosovës, Rama është në një takim me homologun Avdullah Hoti.

Më pas ai pritet që të takohet me Isa Mustafën dhe Albin Kuritin.

Në kuadër të vizitës në Kosovë, kryeministri Rama sonte do të takohet edhe me presidentin Hashim Thaçi.

Top Channel