Teksa moti është më shumë se kurdoherë i favorshëm për një fundjavë në det, falë temperaturave të larta dhe një probabiliteti tepër të ulët për reshje, presidenti Ilir Meta uron një fundjavë sportive.

Në det të hapur, mbi pedalon, Meta shprehet:

“Përshëndetje të dashur miq. Më mirë me pedalon sesa me jaht apo skaf, t’i forcon këmbët për të ngjitur male më të larta, por edhe nuk harxhon karburant. T’ja kaloni mirë sot të gjithë.”

Top Channel