Tërmet në Greqi/ Lëkundjet u ndjenë edhe në Sarandë, sa ishte magnituda

26/06/2020 08:55

Mëngjesin e sotëm janë ndjerë disa lëkundje sizmike në Greqi dhe në jug të vendit.

Bëhet e ditur se magnituda ishte 3.5.

Epiqendra e tërmetit ka qenë 38 kilometra në veriperëndim të Janinës dhe 9 kilometra në juf të Kefalovrisit, ndërkohë që lëkundjet janë ndjerë edhe në Sarandë.

Tërmeti u  regjistrua në orën 07:15, teksa nuk raportohet për dëme materiale.

Top Channel