Meta reagon sërish për çështjen e Thaçit e Veselit: I bindur në pafajësinë e tyre, do e fitojnë këtë sfidë

26/06/2020 20:18

Presidenti Ilir Meta komentoi sërish aktakuzën ndaj presidentit Hashim Thaçit dhe Kadri Veselit të cilët akuzohen për vrasjen e mbi 100 personave shqiptarë, serbë, romë dhe kundërshtarë politikë.

Meta shkruan se është i bindur në pafajësinë e Presidentit të Kosovës Hashim Thaci dhe kryetarit të Partisë Demokratike të Kosovës, Kadri Veseli.

Postimi i Metës:

“I bindur në pafajësinë e Presidentit të Kosovës, Sh.T.Z. Hashim Thaçi dhe Kryetarit të Partisë Demokratike të Kosovës, z.Kadri Veseli.
Kosova, me Urtësi, Unitet dhe Largpamësi do ta fitojë edhe këtë sfidë! ??❤️??”

Top Channel