“Bëni testin e idiotëve, kemi lloj lloj halabaku”/ Tension në Kuvend mes Gjonit dhe Valterit, ndërhyjnë deputetët

25/06/2020 12:40

Momente tensioni ishin të pranishme përgjatë seancës së sotme plenare.

Nervozizëm dhe nxehje gjakrash ka patur mes deputetëve Ralf Gjoni dhe Halit Valteri.

Të ulur pranë njëri-tjetrit, ka nisur një debat i nxehtë, çka solli nevojën e ndërhyrjes së deputetit Arlind Çaçani dhe Myslim Murrizi. Ky i fundit e tërhoqi nga krahu Valterin dhe e largoi nga vendi ku ishte ulur.

Fill pas kësaj, deputeti Valteri mori fjalën në foltore dhe i bëri një apel ministres së Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu:

“Keni vendosur matjen e temperaturës, por bëni edhe testin e intelektit dhe të idiotëve në këtë vend se kemi lloj lloj idioti dhe lloj lloj halabaku që nuk di se çfarë flet.”

“A keni këllqe?” Ralf Gjoni: Iku Lu-ja erdhi Kimi/ PS, PD, LSI, të treja bashkë në krevat

FOTO GALERI
1/3

Top Channel