E pabesueshme! Cristiano Ronaldo bëhet futbollisti më i pasur në historinë e futbollit

05/06/2020 21:47

Cristiano Ronaldo është mjaft i suksesshëm si në fushën e blertë dhe jashtë saj. Sipas Forbes, ylli portugez është bërë i pari lojtarë në historinë e futbollit, që arrin të grumbullojë më shumë se 1 miliard dollarë të ardhura gjatë karrierës së tij sportive.

Ndërsa rivali i tij në futboll, Lionel Messi, është ndalur në shifrën e 605 milionë dollarëve.

Diferenca e madhe e fitimeve ka të bëjë me faktin se Cristiano ka luajtur me disa skuadra prestigjioze gjatë karrierës e tij, ku mund të përmendim Manchester United, Real Madrid dhe Juventus, ndërsa Lionel, ka zgjedhur që t’i qëndrojë besnik Barcelonës.

Top Channel