FOTO/ Momenti kur ekipi i medias sulmohet nga protestuesit në Britaninë e Madhe

04/06/2020 22:04

Protesta “Black Lives Matter”, e cila po mbahet në nderim të vdekjes së George Floyd-it, në Britaninë e Madhe ka shënuar një incident mes protestuesve dhe një ekipi të medias.

Gazetari Ben Avery dhe kameramani Cade Thompson janë sulmuar nga protestuesit në Londër, teksa ishin raportuar drejtpërdrejt nga protesta. Ata u tërhoqën me forcë nga disa protestues, të cilët i morën kamerën dhe mikrofonin dhe ja hodhën në tokë.

Ndërkaq, protestuesit janë konfrontuar dhe me policinë ku deri më tani janë arrestuar rreth 13 persona.

FOTO GALERI
2/20

Top Channel