Fëmija gjendet i vdekur, policia arreston nënën e tij (Fotot)

03/06/2020 10:01

HOUSTON – Policia ka gjetur trupin e pajetë të një fëmije 2-vjeç në një qendër në Amber Alert.

Sipas KCEN-TV, zëdhënësi i ‘Waco’ tha se ekuipazhet e kërkimit gjetën trupin e një fëmije të vogël në një depo gjatë mëngjes të martës.

Departamenti i Policisë ‘Waco’ tha që 2-vjeçari, Frankie Gonzales nga Waco, Texas, ishte parë herën e fundit ei veshur me një këmishë gri me ‘Mickey Mouse’ mbi të, pantallona gri dhe këpucë Nike të zeza.

KCEN TV raporton se nëna e Gonzalez, Laura Sanchez, e çoi policinë në depo, sipas Departamentit të Policisë Waco.

Laura Sanchez u arrestua më pas dhe u akuzua për plagosje të shkallës së parë të fëmijës. Sipas raportimeve, Gonzalez nuk vdiq nga shkaqe natyrore.

“Padyshim që do të bëhet një hetim i vazhdueshëm në përgjigje të kësaj çështje,” i tha KCEN TV oficeri Bynum i Waco.

Sanchez tha se Gonzalez ishte në kujdesin e saj kur vdiq dhe se asnjë person tjetër nuk është i përfshirë, sipas raportimeve.

FOTO GALERI
1/9

Top Channel