Brazili konfirmoi 956 vdekje në 24 orët e kaluara nga Covid-19.

Ministria e Shëndetësisë e vendit njoftoi se me bilancin e fundit 24-orësh, shifra e përgjithshme e të vdekurve nga virusi ka arritur në 28.834.

Po ashtu, brenda ditës së fundit janë regjistruar 33.234 raste të reja, duke e çuar në 498.440 numrin e të infektuarve deri më tani.

Brazili mbetet vendi më i prekur në Amerikën Latine, ndërsa radhitet i dyti në botë pas SHBA-së me numrin më të lartë të rasteve dhe viktimave.

Top Channel