Nga bileta e avionit deri tek hotelet/ 4 vendet që do paguajnë për ju nëse shkoni me pushime atje (FOTO)

27/05/2020 09:49

Turizmi është padyshim një nga fushat më të goditura nga koronavirusi, ku ndihet një krizë e thellë.

Shumë fluturimë tashmë janë anuluar dhe njerëzit për shkak të krizës ekonomike, por edhe për shkak të frikës kanë vendosur që të mos udhëtojnë.

Por ka disa vende në botë, që ofrojnë pagesë për pushuesit duke përfshirë që nga bileta e avionit deri tek hoteli që të shkojnë atje, për të pushuar.

Ka qenë “The Sun” që ka bërë publike pikërisht këto vende dhe ato janë:

FOTO GALERI
1/4
Japoni/ Nëse keni ëndërruar gjithmonë që të shkoni në Japoni, mund ta shfrytëzoni këtë rast, pasi qeveria japoneze do paguajë gjysmën e çmimit të biletës së avionit, ndërkohë që po mendon lehtësira të tjera.

Top Channel