Miliona para, diamante dhe vepra arti/ 10 grabitjet më spektakolare në histori

22/05/2020 12:34

Të holla, bizhuteri, vepra arti- të gjitha këto ranë pre e disa prej grabitjeve më të mëdha në historinë botërore.

FOTO GALERI
1/10
10 - Harry Winston - 5 dhjetor 2008 - Paris, Francë: 108 milionë dollarë. Katër burra të armatosur vodhën një dyqan bizhuterish me vlerë miliona dollarë.

Top Channel