Drake njihet tashmë si artisti që vendos trende përsa i përket kërcimeve dhe koreografive që më vonë i kthen në sfida për të gjithë.

Mjafton të përmendim këtu “KiKi do you love me”, që u bë shumë virale dhe nuk ngeli njeri pa e provuar atë koreografi të këngës “In my feelings”.

Por Drake duke parë suksesin që pati, mendoi që edhe këtë verë të bëjë të njëjtën gjë por me këngën e tij të fundit të titulluar “Toosie Slide”.

Kërcimi i “Toosie Slide” u krijua në më pak se 45 minuta rreth një muaj më parë kur Drake mendoi për të me një postim që shkruante: “Më duhet koreografi për këngën time të re!”

Por ajo çfarë është më intersante është fakti që Toosie në të vërtetë është koreografi i njohur i kërcimit dhe Drake vendosi pikërisht emrin e tij në titull.

Toosie është një 23-vjeçar nga Atlanta që ka hip-hop-in e ka në venat e tij.

Koreografia është publikuar në YouTube, TikTok dhe Instagram është është një ndër më të klikuarat deri në atë pikë sa emri i tij është i lidhur me një serë emrash të mëdhenj me famë botërore si: 2 Chainz, Migos, Lil Wayne, Diddy, Usher.

View this post on Instagram

Mood right after quarantine ??

A post shared by KIDA (@kida) on

@lelepons

Roommates @sandrag. ##toosieslide ##toosieslidechallenge

♬ Toosie Slide – Drake

View this post on Instagram

Morning

A post shared by champagnepapi (@champagnepapi) on

Top Channel