Macron dhe Johnson: Francezët nuk do të karantinohen në Britani

10/05/2020 22:50

Britania e Madhe nuk do të “aplikojë në këtë fazë” masa karantine për udhëtarët që vijnë nga Franca, u njoftua sonte nga kabineti i Boris Johnson dhe Emmanuel Macron pas një bisede telefonike midis dy drejtuesve.

Macron dhe Johnson thanë se futja e masave të tilla do të ishte reciproke dhe se do të ndodhte vetëm pas konsultimeve të përbashkëta, transmeton KosovaPress.

Top Channel