Doli për shëtitje në pistën e aeroportit, burri shtypet për vdekje nga Boeing 737

08/05/2020 18:34

Një burrë në SHBA është goditur për vdeje nga një avion Boeing 737, pasi kishte dalë për të ecur në pistën e aeroportit.

Viktima ende e paidentifikuar, besohet se ishte futur pa leje në hapësirën e aeroportit, dhe vdiq pas goditjes nga avioni i linjave Southwest, në aeroportin Austin-Bergstrom në Texas të enjten.

Rrjeti CBS News raportonte se piloti e kishte pikasur burrin dhe ishte përpjekur të manovronte, por nuk arriti ta shpmangë.

Mjekët erdhën shpejt por njeriu u shpall i vdekur në skenën e ngjarjes.

Disa foto të avionit tregonin shenjën e goditjes. Asnjë nuk ishte plagosur në bordin e mjetit.

Njeriu i vrarë nuk kishte me vete dokumente identifikimi dhe policia po heton për arsyet dhe mënyrën e hyrjes së tij. Ata nuk kanë përjashtuar pistën e vetëvrasjes.

FOTO GALERI
1/3
Nje nga pistat e aeroportit u mbyll pas incidentit.

Top Channel