Napoli, polici humb jetën duke provuar të ndalojë hajdutët në arrati

27/04/2020 09:33

Një polic 37-vjeçar vdiq dhe një koleg i tij u plagos, gjatë një përpjekje për të bllokuar arratisjen e dy banditëve që sapo kishin grabitur një bankë në Napoli.

Agjentët u përpoqën të bllokonin rrugën me patrullimin afër Calata Capodichino, por kriminelët, i goditën me shpejtësi të madhe.

Dy hajdutët e plagosur u kapën pak më vonë.

Top Channel