Me koronavirus! Infektohen 8 foshnja në një jetimore të Tokyo-s

22/04/2020 10:48

Tetë foshnja nga një jetimore në Tokio po mbahen në monitorim pasi rezultuan pozitive me Covid-19, sipas një deklarate nga Spitali Saiseikai i qytetit.

Në deklaratë thuhet se tetë foshnjat janë në gjendje të mirë dhe nën kujdesin spitalor. Një infermiere në jetimore, e cila po kujdesej për 29 të porsalindurit rezultoi e prekur nga virusi më 16 prill.
Për fat të mirë, 21 foshnjet e tjera nuk janë të infektuara.

Ato u rikthyen në spital, pasi ky i fundit iu nënshtrua një procesi dezinfektimi. Tre pjesëtare të stafit që shfaqen ethe po testohen për Covid-19, teksa aktualisht gjenden të izoluara në shtëpi.

Top Channel