Manastirliu zbulon në Open: Javën që vjen nis testimi me antitrupa, ja kush do testohen të parët

15/04/2020 23:00

Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu tha në Open në Top Channel se javën e ardhshme do të nisë tenstimi me antitrupa për mjekët, policët dhe për ata që janë në fazën përgatitore.

“Javën e ardhme do nisë një testim i dytë, antitrupash që do bëhet tek mjekët, tek policët dhe tek atas që po vijojnë të shërohen. Ky është një test, që është në kuadër të një studimit të QSUT-së dhe po punohet për të vijuar punën.

Janë blerë testet dhe struktura është bërë gati në QSUT”, u shpeh ministrja.

Top Channel