Thellohet bilanci në Greqi, shkon në 47 numri i viktimave

31/03/2020 15:00

Ka shkuar në 47 numri i viktimave nga Covid-19 në Greqi.

Viktima e fundit ishte një 51-vjeçar nga Kozani, i cili ndërroi jetë në spitalin Ahepa në Selanik.

Gjithsej në Greqi janë 1,061 raste me pacientë të infektuar, ku 66 prej tyre nodhen në gjendje kritike për jetën. Më herët ndërruan jetë një 70 dhe 84-vjeçar nga Athina si dhe një 79-vjeçar nga Ptolemaidha.

  Greqi/ Mbërrijnë 1.7 milionë maska dhe materiale ndihmëse kundër CoVid-19

Top Channel