Cristiano Ronaldo momentalisht ndodhet në vendlindjen e tij në Portugali, ku ndodhet në vetizolim ashtu si shumë të tjerë për shkak të koronavirusit.

Ai ka vendosur t’i bëj vetes një dhuratë gjatë kësaj kohe. “Bild” shkruan se portugezi ka blerë një makinë luksoze.

Bëhet fjalë për një makinë të tipit “Bugatti Centodieci”, që do të prodhohet vitin e ardhshëm vetëm me 10 ekzemplarë.

Vlera e kësaj makine besohet të jetë rreth 9.5 milionë euro dhe do t’i dorëzohet pronarëve të rinj vetëm në vitin 2021.

FOTO GALERI
1/7

Top Channel