Covid-19/ Stadiumi i famshëm shndërrohet në spital, do strehojë pacientët e infektuar

25/03/2020 09:40

Prekja nga Covid-19 po i përgatit vendet për skenarin më të tmerrshëm.

Kështu, stadiumi i famshëm në Brazil, “Maracana”, i cili ka 78 mijë vende po shndërrohet në spital për të strehuar pacientët e infektuar me koronavirus.

Në Sao Paulo – qytetin me numrin më të madh të rasteve të konfirmuara dhe vdekjeve – zyra e kryetarit njoftoi se 2000 shtretër do të shtohen në stadiumin Pacaembu dhe qendrën e kongreseve Anhembi gjatë disa javëve të ardhshme.

Diçka e ngjashme ka ndodhur edhe me stadiumet e tjera të Brazilit, ashtu si edhe në Evropë, me atë të Zagrebit në Kroaci.

Top Channel