Pierre Emerick Aubameyang nuk ka aspak ndërmend të rinovojë kontratën me Arsenalin dhe sipas të gjitha gjasave do të largohet me parametër zero në verën e vitit 2021.

Ish-sulmuesi i Dortmundit ka edhe 15 muaj kontratë me topçinjtë dhe do të vazhdojë aventurën e tij me Arsenalin deri në verën e vitit tjetër, për të larguar më pas me 0 euro.

Dy klubet më të interesuara për shërbimet e sulmuesit nga Gaboni janë Barcelona dhe Interi.

Top Channel