Zbrazja e koronavirusit; Pas peshqve, në kanalet e Venecias shfaqen delfinë e mjellma

18/03/2020 21:53

Pas bllokadës së barkave në kanalet piktoreske të Venecias prej rrezikut të oroanvirusit, rezidenët raportonin se përveç peshqve kishin parë sot dhe delfinë e mjellma në ujërat e pastruara të qytetit turistik.

Italia është tashmë epiqendra e pandemisë në Evropës me 28,000 raste infektimi dhe 2,503 vdekje, rreth një e treta e shifrës globale.

Por mes bllokadës venecianët kanë postuar foto të kafshëve ujore po rimarrin kontrollin e kanaleve të qytetit, që më parë ishin të baltosura nga trafiku i barkave.

FOTO GALERI
2/8

Top Channel