Vajza i tregon gjyshit unazën e fejesës nga dritarja e azilit sepse nuk mund të hyjë prej koronavirusit

17/03/2020 16:03

Një vajzë e re që kërkonte të ndante me gjyshin e saj lajmin e gëzueshëm të fejesës është detyruar ta bëjë këtë nga ana e jashtme e dritares së shtëpisë së azilit ku ai banon.

22 vjeçarja Carly Boydmori propozimin në fundjavë por kufizimet e koronavirusit në shtëpinë e të moshuarve Lake Waccamaw në SHBA bënë që ajo të mos mund t’ja tregonte unazën nga afër.

Punonjësit e çuan Carly rrotull të dritarja e dhomës së gjyshit të saj, ku ai shihet i shtrirë në krevat.

“Desha ta ndaja këtë lajm me gjyshin tim, pasi ai është sëmurë me demencë dhe nuk ka telefon”, tha ajo.

Administratorja e qendrës Gennie Parnell, bëri fotografitë e momentit prekës teksa Carly i tregonte unazën e saj.
Ata më pas vendosin duart kundër njëra-tjetrës në dy anët e dritares.

“Ishte shumë emocionuese, gati duke qarë. Vendosëm duart te dritarja dhe i thashë se e dua shumë. Dhe ai më tha ‘dhe unë të dua shumë she shpresoj të shihemi së shpejti”, tha ajo.

FOTO GALERI
2/6

Top Channel