​Shkon në 31 numri i të prekurve me koronavirus në Maqedoninë e Veriut

17/03/2020 19:21

Ministria e Shëndetësisë së Maqedonisë së Veriut, ka bërë të ditur se numri i të prekurve me koronavirus në vend ka arritur në 31 persona.

Ministria e Shëndetësisë raporton se 10 pacientë janë testuar sot pasdite dhe 5 prej tyre kanë rezultuar pozitivë me koronavirus.

Pozitive është gruaja e pacientit tashmë të diagnostikuar nga Shkupi dhe 4 profesionistë të kujdesit shëndetësor, dy mjekë dhe dy infermiere nga Dibra.

Kështu, numri i pacientëve me koronavirus në vend u rrit në 31./Alsat/

Top Channel