Koronavirusi/ Dalin nga spitali aktori dhe gruaja e tij, tani karantinë në banesë

17/03/2020 09:36

Aktori amerikan Tom Hanks dhe gruaja e tij Rita Wilson kanë dalë nga spitali në Australi pasi morën trajtimin për koronavirus.

Tashmë ata janë në vetë-karantinë në shtëpitë e tyre të marra me qira në Queensland, ndërsa njoftuan se ishin testuar pozitiv javën e kaluar.

Aktualisht ka 375 raste të konfirmuara të virusit në Australi.

Hanks, 63 vjeç, e njoftoi izolimin në Instagram.

“Ndiheshim pak të lodhur, sikur të kishim ftohje dhe dhimbje të trupit. Rita kishte ethe’, tha ai në një postim.

Top Channel