Imazhet shokuese nga Florida tregojnë njerëz që mbushin plazhet duke refuzuar udhëzimet e koronavirusit

17/03/2020 15:38

Plazhi Clearwater Beach, në Florida, ishte i mbushur me vizitorë që mesa duket nuk i kanë vënë mend udhëzimeve për ruajtjen e distancës shoqërore si pjesë e përpjekjeve për ndalimin e përhapjes së koronavirusit.

Imazhet nga plazhet me rërë të bardhë nga brigjet perëndimore të Florisa Florida tregonin se njerëzit kishin dalë në masë.

Plazhet kryesore në anën lindore të gadishullit ishin mbyllur prej virusit por edhe aty njeërzit kishin ardhur, megjithë paraljmërimet.

Në SHBA ka më shumë se 4,700 raste të konfirmuara dhe 90 vdekje nga virusi.

Qytetet dhe shtetet kanëmbylu shkollat, baret restorantet dhe ambjentet ku grumbullohen më shumë njerëz.

FOTO GALERI
1/10

Top Channel