Asnjë masë e re/ Lombardia shënon gjysmën e vdekjeve në Evropë

16/03/2020 10:10

Ndërkohë që vetëm në Lombardi regjistrohen gjysma e vdekjeve në mbarë Evropën, si pasojë e Covid-19, kryeministri Italian, Giuseppe Conte tha në një deklaratë për mediat, se urdhrat vazhdojnë të jenë po ato.

Teksa njoftoi kështu se nuk do të ketë masa shtrënguese të reja, Conte shtoi se mbi rregullat e vendosura që javën e shkuar duhet të pritet  edhe disa javë, për të parë rezultatet.

Aktualisht në Itali numërohen 24,747 të infektuar dhe 1,809 viktima.

Top Channel