Një pjesëtar i skuadrës me koronavirus, McLaren tërhiqet nga gara hapëse

12/03/2020 16:36

Skuadra e McLarenit është tërhequr nga Çmimi i madh i Melbournit, që pritet të mbahet të dielën dhe të jetë njëkohësisht gara që do të hapë siparin e sezonit të ri të Formulës 1.

Shkak është bërë fakti që një pjesëtar i skuadrës ka rezultuar pozitiv ndaj koronavirusit, por duke qenë se organizatorët e Formulës 1 nuk kanë vendosur ende për shtyrjen e garës hapëse, vetë drejtuesit e skuterisë britanike kanë vendosur tërheqjen.

Tani i gjithë stafi i skuadrës McLaren pritet t’i nënshtrohen karantinës në Australi, ndërsa mediat vendase konfirmojnë se po diskutohet edhe shtyrja e nisjes së sezonit.

Top Channel