Italia ka bërë raportin e Koronavirusit sa u përket 24 orëve të fundit. Numri i të vdekurve ka shkuar në 827, 196 më shumë se ditën e kaluar.

Teksa janë shënuar 2076 raste të reja duke e çuar në 10590 raste në total.

Gjithashtu janë shëruar 41 persona dhe numri total i të shëruarave është 1045.

Top Channel