Koronavirusi/ Dyshohet për më shumë se 6 të prekur, babai i infektuar mori pjesë në varrim

10/03/2020 12:00

Në Shqipëri shkoi në 6 numri i personave të prekur nga koronavirusi.

Katër rastet e reja u konfirmuan në mbrëmje nga Ministria e Shëndetësisë, 3 prej tyre të afërm të babait dhe djalit që shënuan dy rastet e para në vendin tonë dhe janë të izoluar në Infektiv, ndërsa tjetri është një 31-vjeëar, që nuk kishte lidhje me këtë familje, por kishte mbërritur nga Milano, ku kishte shkuar për të vizituar në spital një të afërmin e tij.

Për më tepër ndiqni lidhjen direkte me gazetaren tonë, Alma Demiraj.

Top Channel