Një tërmet me magnitudë të vogël, 2.6 i shkallës rihter ka rënë në Itali, pikërisht në zonën ku është epiqendra e Koronavirusit.

Edhe pse me mangnitudë të vogël, lëkundjet janë ndjerë shumë dhe kjo ka sjellë panik tek qytetarëtt shkruan Ansa.

Banorët në Itali janë në ‘vetë karantinë’ ku prej ditës së djeshme është shpallur ‘zonë e kuqe’, por ky tërmet i vogël i ka nxjerrë ata në rrugë.

 

FOTO GALERI
1/4

Top Channel