8 Marsi në Rusi/ Zhvillohet konkursi i bukurisë, gatimit dhe forcës midis ushtarakeve dhe policeve

08/03/2020 23:04

Dita Ndërkombëtare e Gruas e cila ka si datë të saj ka 8 marsin, u zhvillua ndryshe në çdo vend të botës. Diku u protestua dhe diku u festua, por Rusia ka zgjedhur ndryshe për ta kaluar këtë ditë. Gratë nën moshën 30 vjeç që janë pjesë e forcave të armatosura dhe policisë së Rusisë, janë bërë bashkë në një konkurs bukurie.

Por e veçanta e këtij konkursi nuk qëndronte vetëm tek paraqitja e së bukurës, por edhe në aftësitë ushtarakëve dhe në gatim, qepje si edhe në qitje.

Fituesja e këtij edicioni u shpall rreshterja Irina Khodyervskaya, e cila është jo vetëm një vajzë mjaft e bukur por edhe shumë e fuqishme.

FOTO GALERI
1/21

Top Channel