Sfida e parë e javës së 27 të kampionatit spanjoll, ajo mes Alaves dhe Valencias përfundoi pa fitues, pasi të dy skuadrat arritën të shënojnë nga një gol dhe të marrin nga një pikë.

Valencia kaloi e para në avantazh me anë të Dani Parejos, por vendasit rikthyen baraspeshën në pjesën e dytë, duke u hequr fitoren miqve.

Ky rezultat natyrisht që penalizon Valencian, e cila është ende në garë për një vend në zonën Champions.

Top Channel