Kryeministri britanik Boris Johnson pritet të martohet së shpejti me të fejuarën Carrie Symonds, e cila raportohet se është pesë muajshe shtatzënë me fëmijën e parë të çiftit.

Pas qarkullimit të zhurmave të shumta, zonja Symonds njoftoi zyrtarisht zhvillimin në llogarinë e saj në Instagram Duke shkruar: “Në fund të viti të kaluar ne u fejuam dhe presim një bebe këtë verë”.

Djali ose vajza do të jetë fëmija i gjashtë i kryeministrit nga tre gra të ndryshme. Johnson është teknikisht ende i martuar me gruan e tij të dytë, ndërsa i ka propozuar të tretës rreth kohës së Krishtlindjeve.

Ai pritet të bëhet kryeministri i parë në më shumë se 200 vjet që martohet gjatë kohës në post, dhe i pari që do të presë një fëmijë që prej kolegut konservator David e Samantha Cameron që lindën bijën Florence.

55 vjeçari Johnson, ka katër fëmijë të rritur me gruan e ndarë Marina Wheeler dhe një fëmijë prej një lidhjeje me biznesmenen e pronave Helen Macintyre.

Deri kohët e fundit Johnson refuzonte të tregonte sa fëmijë kishte, por shtatzania e Symonds kabërë që e kaluara e tij të gjurmohet më në detaj.
Symonds është partnerja e parë e pamartuar e një kryeminsitri britnaik që banon në selinë kryeministrore 10 Doëning Street.

FOTO GALERI
1/4

Top Channel