Yjet e Premier League zotërojnë makinat më të shtrenjta. Sa punë ju duhet ti paguajnë (Foto)

12/02/2020 18:16

Futbollistët duan të shpenzojnë paratë e tyre duke blerë makinat më të bukura por edhe shumë të shtrenjta.

Yjet e Premier League shpesh shkojnë në stërvitje me lodrat e tyre të preferuara, Lamborgini, Ferrari dhe Bentley, dhe marka dhe prodhime nga më të fundit.
Nga Paul Pogba e deri te Dele Alli, këta superyje janë klientët më tërheqës për shitësit e makinave të shtrenjta. Ferrari LaFerrari është një nga supermakinat më ekskluzive në treg, me vetëm 499 modele të prodhuara. Por kjo nuk e ndaloi Pierre-Emerick Aubameyang të Arsenalit dhe Heung-Min Son të Tottenham që të vendosnin veten në timonin modelit shumë të shtrenjtë.
Aubameyang do të duhej të ishte në fushë vetëm 8 orë e 18 minuta për të paguar Ferrarin, ndërsa Sonit do t’i kërkonte 9 orë kohë në fushë.
Rolls Royce Phantom ka qenë prej kohësh një zgjedhje e njohur për yjet e futbollit. Sulmuesi i Liverpoolit, Roberto Firmino pagoi rreth 360,000 £ për edicionin luksoz, ndërsa mesfushori 23-vjeçar Dele Alli është parë shpesh pas timonit të makinës mahnitëse. Phantom ishte krijuar për të qenë një nga automjetet më të rehatshëm dhe më të rafinuar në treg.
Michy Batshuayi jo vetëm që po bën të gjithë të kthejnë kokën me lojën e tij emocionuese në Chelsea, por gjithashtu është jashtë fushës në Rolls Royce Dawn. Por pas nënshkrimit të një kontrate pesë-vjeçare, 23 milion £ me Blues, do t’i duhen tre ndeshje për ta shlyer pagesën e makinës së tij. Faturuar si një nga modelet më të shpejta që paratë mund të blejnë, Lamborghini Aventador është në pronësi të një varg futbollistësh më të pasur të vendit.
Paul Pogba, Sergio Aguero, Sead Kolasinac dhe Ederson të gjithë kanë patur një të parkuar një makinë të tillë krenare.
Pierre-Emerick Aubameyang madje ka një version të veshur me argjend në koleksionin e tij të makinave 3 milion £.
Mesfushori i Mançesterit, Paul Pogba është i njohur për dashurinë e tij për makina të zbukuruara.
Ylli francez shtoi njeFerrari 812 Superfast në garazhin e tij vitin e kaluar, duke zgjedhur një model të verdhë të ndritshëm.
Superfast është pak më i ngadalshëm se Aventador, por krenohet me një kohë shpejtimi nga 0 deri në 62 km / 2,8 sekonda.
Mbrojtësi i Liverpoolit, Dejan Lovren gjithashtu kohët e fundit mori çelësat e një Superfast, per te cilen punoi vetem dy ndeshje.
Modelet e tjera të njohura me futbollistët e Premier League përfshijnë Rolls Royce, Wraith, Ferrari F12 Berlinetta, Rolls Royce Ghost, Bentley GTX dhe Bentley Supersport.

FOTO GALERI
1/8
Pierre-Emerick Aubameyang lme makinen e tij te preferuar

Top Channel