STUHIA VRASËSE/ “Ciara” vret një shofer, dallgë gjigande dhe përmbytje në Britani (Foto)

10/02/2020 15:23

Një shofer u vra gjatë Storm Ciara ndërsa Britania është goditur nga stuhia, dëbora dhe përmbytjet. Ndërsa dallgët gjigande godasin bregdetin

Një burrë 58-vjeçar vdiq pasi një pemë ra në makinën e tij në A33 pranë Ëinchester pasditen e djeshme.
Policia tha që burri po udhëtonte me Mercedesin e tij nga Ëinchester në Micheldever pak para orës 4 të mëngjesit kur u vra.
Për shkak të stuhisë Ciara, fluturimet ajrore janë anulluar, mijëra janë pa energji dhe rrugët janë përmbytur – Ciara është quajtur stuhia e shekullit dhe ka sjelle erëra me fuqi shumë të madhe
Mediat britanike kanë paraqitur edhe dëmet

FOTO GALERI
1/37
Dallge gjigande shkaktuar nga Cira ne Porthcawl

Top Channel