Avioni Fly Pegasus nisur nga Izmiri për në Stamboll u ul aq rëndë sa u nda në tre pjesë. Fillimisht u raportua sikur nga aksidenti nuk kishte viktima, por mrekullia nuk zgjati.

Raportohet se nga 183 persona në bord, 3 kanë vdekur dhe 180 janë të plagosur të cilët janë në kujdesin e mjekëve.

Gjithashtu mësohet se avioni Boeing 737 shpërtheu në flakë gjatë uljes. Ju ftojmë të shikoni vidoet dhe fotot nga tragjedia:

FOTO GALERI
1/30

Top Channel