Australi, pushojnë zjarret dhe nisin përmbytjet. Njerëzit festojnë në rrugë për nisjen e shiut (Foto)

16/01/2020 16:08

Australia po merr frymë e lehtësuar pasi një seri rreshjesh nisën në pjesë të mëdha të kontitetit. Zjarret janë fikur në pjesën më të madhe të vendit, ndërsa kanë nisur edhe përmbytjet.

Shiu ka ardhur në formën e stuhive por kjo është festuar nga njerëzit që kanë dalë në rrugë. The Sun transmeton edhe një video ku të rinjtë australianë nuk e fshehin gëzimin duke luajtur me baltën dhe ujin.

FOTO GALERI
1/21
Nisja e shirave ne Australi ka lumturuar edhe femijet. Per jave te tera vendi ishte nen pushtetin e zjarrit dhe tymit

Top Channel