Bëhet baba ndërsa ndodhej mision paqeruajtrës në Mali (Afrikë)

10/01/2020 18:54

Arbri është pjesëtari më i ri i familjes sonë të madhe ushtarake. Babai i tij, tetar Mirlin Çeka nuk mundi dot të jetë fizikisht pranë vogëlushit në ditën e ardhjes në jetë, pasi ndodhet me mision në Mali (Afrikë).

Ministrja e Mbrojtjes Olta Xhaçka ka vizituar nënën e re duke thwnw se: për Arbrin e vogël, nënën e tij Elisianën dhe për çdo familje të efektivëve tanë në misione vëmendja është maksimale. Po aq e madhe është dhe krenaria e falenderimi ynë për mbështetjen që familjet i japin efektivëve tanë me mision në Kosovë, Afganistan, Mali apo Letoni.

FOTO GALERI
1/6

Top Channel