Iran, tërmet me magnitudë 4,5 afër një impianti bërthamor

08/01/2020 08:29

Ndërsa Irani lëshon raketa në bazat e koalicionit amerikan dhe ndërkombëtar në Irak, një tërmet goditi vendin e Ayatollah.

Tërmeti ndodhi në Bushehr, afër bregdetit të Gjirit. Për momentin nuk raportohet për të vdekur apo për të plagosur.

Sipas agjencisë së lajmeve Irna, një tërmet me madhësi 4,5 ka goditur një zonë afër një centrali bërthamor iranian në Bushehr, afër Gjirit.

Top Channel