Finlandezët ishin në dijeni se iranianët do të sulmojnë bazat?

08/01/2020 12:35

Ushtria finlandeze njoftoi sot se kishte marrë paralajmërim paraprak se një sulm raketor iranian mbi bazat me trupat amerikane në Irak.

Ushtria finlandeze nuk dha detaje për këtë, raporton gazeta finlandeze Ilta-Sanomat.

Ushtarët finlandezë në bazën Irbil, e cila ishte cak i sulmit, ishin vendosur në strehimore dhe nuk u lënduan, transmeton KosovaPress.

Top Channel