Vendi ynë sot do të mbizotërohet nga alternime kthjellimesh dhe vranësirash por që mundësitë për reshje shiu janë të pakta.

Sipas Meteoalb, temperaturat do të pësojnë një rënie të ndjeshme ku do variojnë: në zonat malore nga -5ºC deri në 03ºC, në zonat e ulëta nga 00ºC në 10ºC dhe në zonat bregdetare nga 05°C në 10ºC.

Era do të fryej në drejtim Verilindor me forcë valëzimi deri në 4 ballë.

Në Kosovë moti do të jetë i kthjellët me alternime vranësirash që do të sjellin reshje të pakta bore.

Temperaturat do të pësojnë një rënie të ndjeshme ku do të variojnë: në zonat malore nga -6ºC deri në 04ºC dhe në zonat e ulëta nga 00ºC në 06ºC.

Në fotot e mëposhtme do të gjeni motin në Shqipëri dhe jo vetëm:

FOTO GALERI
1/6

Top Channel