Vendi ynë sot do të mbizotërohet nga alternime kthjellimesh dhe vranësirash të cilat mund te sjellin reshje të izoluara shiu në juglindje të vendit.

Sipas Meteoalb, temperaturat do të pësojnë një rënie të lehtë ku do variojnë: në zonat malore nga -4ºC deri në 03ºC, në zonat e ulëta nga 03ºC në 12ºC dhe në zonat bregdetare nga 08°C në 13ºC.

Era do të fryej në drejtim Veriperëndimor me forcë valëzimi deri në 5 ballë.

Në Kosovë moti do të jetë i kthjellët me alternime vranësirash të cilat të cilat reshje dëbore në jug të territorin.

Temperaturat do të pësojnë një rënie të lehtë ku do të variojnë: në zonat malore nga -4ºC deri në 07ºC dhe në zonat e ulëta nga 02ºC në 09ºC.

Në fotot e mëposhtme do të gjeni motin në Shqipëri dhe jo vetëm:

FOTO GALERI
1/6

Top Channel