Ajo merr frymëzim për të fotot e saj që shtrembërojnë mendjen duke gjetur ngjashmëri në aspektin e ngjyrës, strukturës dhe formës. Kjo e ndihmon atë të krijojë manipulime fotografike surrealiste.

Monica Carvalho është një fotografe e pazakontë që pëlqen të luajë me perceptimin. Ajo ndërthur fotografi për të krijuar kolazhe të çuditshme, dhe si rezultat, ne marrim imazhe të jashtëzakonshme që mund të turbullojne.

“Mos besoni gjithçka që shihni, edhe kripa duket si sheqer” është ajo që thotë fotografja në faqen e saj në Instagram.
Jeta është një iluzion dhe ajo mund ta provojë atë.
Pra, si të zhytemi në botën e pazakontë të kësaj vajze krijuese dhe ta shtrembërojmë mendjen për pak.

FOTO GALERI
1/13
Monica Carvalho është një artiste që u rrit në Zvicër, studion në Angli dhe tani jeton në Berlin.

Top Channel