Policia e Kosovës ka njoftuar se dje fshatin Biti e Poshtme të Shtërpcës, rreth 15 qytetarë të nacionalitetit shqiptar dhe serb kanë protestuar kundër degradimit të lumit Lepenc.

Rreth orës 10:40 protesta ka përfunduar dhe nuk ka pasur asnjë incident. /KosovaPress/

Top Channel