Liverpuli pësoi 5:0, Neil Critchley: Ishim fantastik!

18/12/2019 13:44

Skuadra e Liverpulit pësoi mbrëmë humbje të thellë si mysafir nga Aston Villa në çerekfinalen e Kupës së Ligës.

Liverpul përzgjodhi ekipin e përbërë nga lojtarë të rinj, të udhëhequr nga Neil Critchley, trajner i ekipit U-23.

Arsyeja për këtë nuk është nënvlerësimi tradicional i konkurrencës më pak të rëndësishme nga klubet më të mëdha angleze, por paaftësia e Liverpul për të sjellë të paktën një ekip të kombinuar në Birmingham pasi në të njëjtën kohë, por në skajin tjetër të botës, në Doha, ata luajnë në garën për klubet e botës.

Të gjithë lojtarët e ekipit të moshuar dhe menaxheri Jürgen Klopp janë në Katar, kështu që Liverpul duhej të mblidhte një ekip me 19-vjeçar dhe 182 ditë mesatare, më i riu ndonjëherë në një ndeshje zyrtare.

“Unë mendoj se ishim fenomenal. Ne ishim fantastikë që nga fillimi dhe kishim disa mundësi të shkëlqyera që nga fillimi. Për fat të keq, atëherë ne padyshim pranuam dy gola. Tifozët tanë ishin të mahnitshëm”, thotë Critchley

Top Channel